Balástyára látogatott a Dél-Alföldi Teleházak Egyesületének delegációja

A Dél-Alföldi Teleházak Egyesülete nemzetközi szakértők részvételével május 28-án szakmai találkozót szervezett Szegeden. A fórum célja volt, hogy a meghívott vendégek tapasztalatain, módszertanain és jó gyakorlatain keresztül támogassa a helyi szakemberek, oktatók és közösségi szereplők tanulását. A program különös figyelmet fordított a digitális kompetenciafejlesztésre, valamint a vidéki és kistelepülési környezetben megvalósítható közösségi alapú tanulási folyamatokra. A szakmai találkozó résztvevői közül május 29-én egy csoport községünkbe látogatott Szokolai Sándornak, a Dél-Alföldi Teleházak Egyesülete pénzügyi vezetőjének és koordinátorának vezetésével. Továbbá eljött Farkas Ildikó, a Dél-Alföldi Teleházak Egyesület szakmai vezetője és dr. Baracsi Katalin elnökségi tag, internetjogász, ifjúsági oktató, Pálvölgyi Péter, a Certipass Kft. ügyvezetője, az All Digital szakmai tanácsadója (Brüsszel, Belgium), Miomir Rajcevic, a Media Education Centre igazgatója (Belgrád, Szerbia), Rózsa Zsombor, a Think Oktatási Központ alapítója, igazgatója (Szabadka, Szerbia), Mészáros Bence, a Think Oktatási Központ oktató informatikusa, a LevelUp 8K intelligenciafejlesztő program oktatója (Szabadka, Szerbia), Német Csilla, az Open University projekt vezetője (Szabadka, Szerbia).

A szakértőket Péterné Bárkányi Tímea, a balástyai Teleház vezetője, Jójárt Erzsébet, a Balástyáért Közalapítvány elnöke és Dékány Péter, a Polgárőr Egyesület elnöke a Vadásztanya vendéglő fedett teraszán fogadta. Ujvári László polgármester üdvözölte a vendégeket, majd a megbeszélések után sétát tettek községünkben, megnézték a Civil Ház és az Emlékház kiállítását, azután Molnárné Virágh Éva bemutatta a Porcelánbaba és Babakiállítást. A vendégek a Vadásztanya vendéglőben ebéddel zárták a látogatásukat.

DSC_2974_1600x1067

kép 1 / 14

 

 

 

DSC_2974_1600x1067

kép 1 / 14

Megszakítás