Iparterület kialakítása kezdődött községünk külterületén

Az „Iparterület kialakítása Balástya község külterületén” című és a TOP1.1.1-16-CS1-2017-00001 azonosító számú projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap és hazai központi költségvetési előirányzat 50 millió forint vissza nem térítendő támogatásával valósul meg.

A fejlesztés Balástya külterületén, a Forráskút felé vezető út mentén a 0224/68, 0224/67, 0224,69, 0229/49, 0229/72 helyrajzi számú ingatlanokat érinti, amely területek a Balástya Községi Önkormányzat tulajdonában vannak. A beruházással öt darab ingatlan  infrastruktúrával való ellátása, a vízhálózat, a szennyvízhálózat, az elektromos hálózat és a belső bekötő utak kiépítése történik.

A pályázat támogatásával kiépített infrastruktúrák által az iparterületek kedvező feltételekkel való bérlésére olyan működő vállalkozásoknak lesz lehetősége Balástyára települni, amelyek munkahelyeket teremtenek, és a helyi adó befizetéseikkel hozzájárulnak a település fenntartásának, működtetésének költségeihez.

A kivitelezők:  SzínvonalÉpítési Kft., NKM Energia Zrt.

A projektről bővebb információt a https://www.balastya.hu/iparterulet oldalon olvashatnak.

A Csongrád megyébe/településünkre érkező TOP projektek tervezésében, előkészítésében és lebonyolításában közreműködő partnerünk volt a Csongrád Megyei Önkormányzat és Hivatala.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapok támogatásával valósult meg.

További információ kérhető:

Péterné Bárkányi Tímea projektvezető

Telefon: 06 62/278-222/115

E-mail: telehaz@balastya.hu

DSC_1485_800x533

kép 1 / 20

Megszakítás