Kukoricafesztivál Tordán

Szeptember 15-én tartották Balástya szerbiai testvértelepülésén, Tordán a X. Kukoricafesztivált. A rendezvényen Ujvári László polgármester vezetésével községünk csapata is részt vett. A sportpályánál tartott megnyitó után a települések szakácsai a hagyományos ízek főzőversenyéhez készültek, a többi résztvevő pedig lovas fogattal és pótkocsis traktorral, zenekar kíséretében a kukoricaföldre indult. A csapatok elfoglalták a helyüket a kijelölt kukoricatáblánál, és először a reggelire hozott ételeket mutatták be, megterítettek a sorok végénél. A kukoricatörés megkezdése előtt a zsűri a reggeli terítékét értékelte, és azután figyelte a szorgos munkát, mennyire szép a kukoricacsövekből a rakás, hogyan vágják a kukoricaszárat, kötik a kévét, milyen a szárkúp. A kukoricatörés versenyét követően a sportpályánál felállított színpadon folytatódott a rendezvény, ahol műsort adtak a vendégek csoportjai. A balástyai szereplő a Bábabokra Néptáncegyüttes volt Szatmári Éva vezetésével. Délután szintén a színpadon tartották a kukoricatörő-verseny és a főzőverseny eredményhirdetését. Dobai János, Torda polgármestere a zsűri döntése alapján községünk csapatának a kukoricatörésért ezüstérmet adott át. A főzőversenyben a községünk húsos káposztája aranyérmet kapott, amit Longa Károlyné, Tankó Dóra és Vinczéné Vollein Márta főzött. A pálinkaversenyben Vincze Mihály szőlőpálinkája ezüst minősítésben részesült, míg Tankó Dóra almapálinkája emléklapot érdemelt. A X. Kukoricafesztivál vendége volt Farkas Sándor, országgyűlési képviselő, miniszterhelyettes, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára.

 

Az Interreg-IPA Magyarország-Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program 3. prioritástengelyének ? Idegenforgalmi és kulturális örökségi együttműködés ösztönzése ? 3.2. akció ? Együttműködés a kulturális, közösségi események, a sport, a szabadidős tevékenységek és a természetvédelem terén ? keretében valósul meg a “Balástya és Torontáltorda hagyományok és hagyományos értékeket képviselő kulturális rendezvények terjesztése fiataloknak” elnevezésű projekt, amelynek része volt a tordai X. Kukoricafesztivál.

Fotók:

Márkus Marianna, ifj. Tari József, Kocsis Róbert, Helyi Televízió

Skip to content