Javítják a forráskúti utat

Május 14-én megkezdődött a forráskúti út javítása. A közútkezelő munkatársai az útpadka nyesésével és a szennyvízvezeték csatornafedők cseréjével kezdték meg a munkát az 5-ös főúttól az M5-ös autópálya felé, a vasúti átjáró utáni szakaszig. Majd az aszfaltozás is ezt a részt érinti.

Ujvári László polgármester elmondta, hogy az autópályán túl, a Forráskút felé vezető út építése már folyamatban van az európai uniós Közlekedésfejlesztési Operatív Program Pályázati támogatásával, de kérdéses volt, hogy az autópályától a régi 5-ös főútig tartó szakasz, ami érinti Balástya belterületét, elkészülhet-e ugyanekkor. „Nagyon sok balástyait is érintene ez a felújítás, de a környező településeken élők közül is többen erre mennek az autópályára. Mivel ez az út állami közút, tavaly nyáron kezdődött el egy együttgondolkodás a közútkezelő vezetőivel és Szabó István polgármesterrel, korábbi országgyűlési képviselőjelölttel, és sikerült belevenni az útszakasz egy részének felújítását a Települési Operatív Program pályázati körébe. Mivel az útjavítás pénzmaradványok segítségével valósul meg, az autópályáig a teljes útszakasz aszfaltozása nem fér bele a költségkeretbe, és vélelmezhetően csak néhány száz méter marad ki. Kérdés volt, hogy az aszfaltozás honnan kezdődjön. Kérésemre a belterületi szakasztól kezdődik az útjavítás a vasúti átjáróig, és utána még néhány száz méterig. A hiányzó rész aszfaltozása érdekében a későbbiekben próbálunk mindent megtenni.”

DSC_2005_1600x1067

kép 1 / 20

Megszakítás