Átadták az önkormányzat gyerekeknek hirdetett pályázatának díjait

Miért szeretem Balástyát? Mit szeretnék Balástyán? címmel a Balástya Községi Önkormányzat pályázatot hirdetett a Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola osztályainak. Június 14-én, az iskolai Gyermeknapon Juhász Jenő alpolgármester adta át a zsűri által kiválasztott legjobb pályamunkák, ötletek készítőinek, a 8.a és a 3.a osztályoknak az ajándék pizza utalványokat, amit a Vadásztanya vendéglőben válthattak be.

Az önkormányzat olyan pályaműveket várt a gyerekektől, amelyekben osztályonként leírják, mit szeretnek a településen, például programok, fejlesztések, utak, stb. terén, és mit szeretnének a jövőben. A két témát egyben kellett kidolgozniuk, de a hangsúlyt a jövőre kellett, hogy helyezzék. Az eddigi fejlesztések és programok mennyire tetszettek a diákoknak, azoknak mely elemeit tartották jónak, ezeknek szerintük melyik részét kell a továbbiakban fejleszteni. Hogyan látják a jövő Balástyáját, milyen programoknak és fejlesztéseknek örülnének a településen. A döntéshozó zsűrinek nehéz dolga volt, mert minden osztály többféle jó javaslatot tett. Ujvári László polgármester, Juhász Jenő alpolgármester, Rabi Edit Éva iskolaigazgató, Kormányosné Rudner Edit alsós tanítónő, Farkas Aranka előadó, a polgármesteri hivatal munkatársa, akikhez a közterületek virágosítása, díszítése tartozik, választotta ki a díjazásra érdemes legjobb ötleteket. A Gyermeknapon Gyenes-Bitó Lora művelődésszervező foglalta össze a zsűri üzenetét a diákoknak: „Köszönjük, hogy leírtátok, mit szerettek a már megvalósult fejlesztésekből. Például örülünk, hogy élvezitek az új Pihenőparkot. Sok ötletet kaptunk. Több kérésetek már az idén is megvalósul, persze nem a pálmafás tengerpart. Pihenőerdőt alakítunk ki, új fákat telepítünk, madárlest adunk át, lesz fészekhinta, illetve szemétszedés közösen. Bővítjük az iskolamenzát is. Szinte minden pályamunka tartalmazta a szökőkút ötletét. Kértétek, hogy virággal írjuk ki községünk nevét. Írtátok, hogy legyen több program. Örömmel értesítünk mindenkit, hogy idén tartunk egy mini nyári fesztivált Balástyán, augusztus 13-án, szombaton, ahol közös főzés, zene, habparty és szabadtéri filmvetítés lesz. Emellett lesz még egy Családi nap július 16-án, szombaton. Azt is örömmel vettük, hogy gondoltok a természetre, az újrahasznosításra. Június 19-én, vasárnap lesz a Szent Antali búcsú a községünkben, és ott megismerkedhettek egy olyan csapattal, amelynek tagjai újrahasznosított anyagokból építenek szobrot, illetve az állatvédőknek egy jó hír: eledel- és adománygyűjtés lesz a búcsú területén. Sajnos az Őszeszéki-tó nem az önkormányzat tulajdona, így ott nem tudunk fejleszteni, de épül a Győriszéki záportározó, ahol majd több lehetőségünk lesz további pályázat segítségével egy pihenőrész kialakítására. Kértétek, hogy legyen hely a fiataloknak, ahol szórakozhatnak. Idén egy pályázat keretében felújítottuk az ifjúsági klubbot, így ez a vágyatok is teljesülhet. A jövőben keresünk olyan pályázatokat, támogatásokat, amelyek a ti ötleteitekre épülnek. Reményeink szerint szintén lesz majd lehetőségünk medencére, görkorcsolyapályára, kutyafuttatóra, kerékpárút fejlesztésre.”

Megszakítás