Kukoricafesztivál Tordán


Szeptember 24-én tartották Balástya testvértelepülésén, Tordán a VIII. Kukoricafesztivált, amelyen községünk csapata is részt vett. A rendezvényre több magyarországi és vajdasági vendég érkezett. A kultúrotthonnál tartott megnyitó után a települések szakácsai a főzőversenyhez készültek, a többi résztvevő pedig lovas fogattal és pótkocsis traktorral, zenekar kíséretében a kukoricaföldre indult. A 12 csapat elfoglalta helyét a kijelölt kukoricatáblánál, és először a reggelire hozott ételeket mutatták be, megterítettek a sorok végénél. A régi hagyományok szerinti ételekkel és pálinkával, borral egymást is kínálták a szomszédos csapatok, míg a zsűri megérkezett. A balástyaiak mellett az egyik oldalon a feketicsi fiúcsapat foglalt helyet, és nagyon finom, híres meggypálinkájukat kóstoltatták a mieinkkel, amire azt mondták, “nem fogyasztják kicsibe, csak nagyba”. Ezután megkezdődött a kukoricatörés. A vendéglátók közben parázson sütöttek és nagy üstben főztek zsenge kukoricát mindenkinek. A zsűri figyelte a munkát, mennyire szép a kukoricacsövekből a rakás, hogyan vágják a kukoricaszárat, kötik a kévét, milyen a szárkúp. A háromtagú bírálóbizottság között volt Vincze Mihály is. Ezután a kultúrotthon előtti téren folytatódott a rendezvény, ahol műsort adtak a vendégek csoportjai. A balástyai fellépő Ujvári Jánosné volt, aki régi népdalokat énekelt. Délután a színpadon tartották a kukoricatörő-verseny és a főzőverseny eredményhirdetését. Dobai János, Torda polgármestere a zsűri döntése alapján községünk csapatának, Ujvári Lászlónak, Bodáné Kormányos Zsuzsannának, Csányi Nikolettnek, Farkas Arankának, Horváth-Zsikóné Kiri Máriának, Ujvári Lászlónénak, Ujvári Jánosnénak a kukoricatörésért első helyezést, Dékány Leventének különdíjat adott át a csirkeraguért, amit a csapatunknak főzött. Virágh István a pálinkaverseny bírálóbizottságában való részvételéért díszcsomagolásban egy üveg bort kapott.

« 1 A 87 »