Balástyai Falunapok kiemelkedő eseményekkel

A XVII. Balástyai Falunapok, Zöldség- és Virágfesztivál az idén gazdag volt kiemelkedő eseményekben.

A péntek délutáni Fesztiválfutás rajtját Márton Anita olimpiai bronzérmes, fedett pályás Európa-bajnok magyar súlylökő, súlyemelésben is többszörös magyar bajnok indította. Szintén délután Újszászi Zoltán, a Belügyminisztérium munkatársa az Állatsimogatót avatta fel. A Falunapok ünnepélyes megnyitóján Farkas Sándor országgyűlési képviselő közölte a jó hírt: támogatást nyert községünk közétkeztetés fejlesztésére, konyha felújításra beadott pályázata. Ujvári László polgármester átadta az iskolának a pályázati támogatással megújult tornatermet, és elmondta, hogy a forráskúti út melletti ipari övezetben levő üzemcsarnokba egy budapesti bérlő költözött, és a cég október elején zöldségtisztító üzemet indít. Ehhez a környékbeli termelőktől vásárol fel zöldségféléket, és több embernek adnak munkát. Az ünnepségen a polgármester a képviselő-testület döntése alapján díszpolgári címeket adott át: Márkus Andásné, a nyugdíjas klub vezetője és Virágh István, az idén 65 éves Balástya Község Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnöke kapta meg a “Balástya Község Díszpolgára” kitüntető címet. Kiss István (1939-1993), egykori művelődési ház igazgató “Balástya Község Posztumusz Díszpolgára” lett, az elismerést fia Kiss Máté vette át. Szombaton a megye vadászai éves legnagyobb eseményüket, a Csongrád Megyei Vadásznapot tartották községünkben.

Az eseményekről külön számolunk be olvasóinknak!

« 1 A 7 »
Skip to content